Sąlygos ir privatumo politika

Grįžti
1. Bendri reikalavimai
 
1.1. Portalas Orbis Lituaniae buvo sukurtas įgyvendinant projektą “Virtuali istorinė Lietuva: LDK”. Projektas buvo vykdomas 2011-2013 metais Vilniaus universitete. Projekto įgyvendinimo metu buvo suskaitmenintas VU bibliotekoje saugomas J. Lelevelio rinkinys. Šio rinkinio istoriniai žemėlapiai yra vertingi Lietuvos ir Europos istorijos, kultūros paveldo objektai, kurių skaitmeninimas suteikia galimybę tyrėjams  ir visuomenei dirbti su elektroninėmis jų versijomis. Taip pat projekto metu buvo sukurti darbo su žemėlapiais įrankiai bei LDK istoriją pristantis portalas Orbis Lituaniae.
 
1.2. Orbis Lituaniae tai beveik septyni šimtai istorijų apie Lietuvos didžiąją kunigaikštystę. Prieš daugiau nei du šimtus metų išnykusį LDK pasaulį mėgina aprėpti profesionalūs istorikai, menotyrininkai, filologai, paveldo komunikacijos ir paveldo skaitmeninimo specialistai, suprantamai ir įtaigiai pasakojantys apie viską - nuo kūrybos iki karybos, nuo mitų iki mokslo, nuo dvasinio gyvenimo iki medicinos.
 
1.3. Naršydami Orbis Lituaniae išvysite įvairialypę LDK visuomenės, kultūros, politikos ir kasdienybės panoramą, pateiktą glaustų pristatymų pavidalu. Susipažinsite su didvyriais, nevidonais ir bastūnais, kurių likimai leidžia pažvelgti į praėjusias epochas iš labai arti. Sužinosite ką karaliaus Mindaugo žmona Morta išvadino beždžione. Kuo sirgo senosios Kernavės gyventojai. Kas buvo pirmas lietuvis, užsiropštęs į Egipto piramidę. Kodėl kadaise buvome įsitikinę, kad esame kilę iš romėnų. Kas stebėjo žvaigždes gulėdamas.
 
 
 
 
 
2. Privatumo politika
 
2.1. Drąsiau įsivaizduoti LDK pasaulį jums padės gausybė vaizdų: ir senų ir naujai sukurtų. Orbis Lituaniae susiliejo istorikų ir dailininkų, kurie sukūrė savo, dažnusyk šelmiškus ir linksmus, vizualinius pasakojimus, vaizduotės.
 
2.2. Orbis Lituaniae bus ko pasisemti ir tiems, kurie išmano LDK istoriją ir beveik nieko apie ją nežinantiems, tačiau žingeidiems praeities naršytojams.